POLITYKA PRYWATNOڌCI
Maj 2025
      | modyf: Anna Podhalska 2025-06-1, 21:17 | 799 odsłon
serwiszglossie
 
Dwa najpiękniejsze słowa świata.
We wszystkich językach to Mama i Tata.
Wypowiadane przez wszystkich ludzi,
Czy to są mali, czy to są duzi.
Mamusia, mamunia, mamcia czasami,
Tatuś, tatulek, tatko kochany.
 
Mama i Tata to najprostsze słowa jakie dziecko może wypowiedzieć od momentu przyjścia na świat po dorosłość, pełne wiary, nadziei i miłości w których mieści się cały świat. Dzieci z grupy Krasnale tego wyjątkowego dnia przygotowały specjalny pokaz artystyczny, pełen niesamowitych wrażeń i wspomnień. 
Przedszkolaki zabrały Rodziców w niesamowitą podróż, okraszoną pięknymi wierszami, kolorowymi strojami, muzyką i tańcem, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania.
Podczas montażu słowno - muzycznego adresowanym do Rodziców na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Po gromkich brawach były życzenia i prezenty. Przedszkolaki w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.
 
Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci. 
 
 
 
 
 
 
 

Dzień Mamy i Taty

w Alpakarni Zielony Lasek! 

To był dzień pełen radości, emocji i niezapomnianych wrażeń! Wycieczkę zaczęliśmy od wysłuchania opowieści o alpakach – dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek, zadawały pytania i uczyły się o zwyczajach tych niezwykłych zwierząt. Następnie, z racji licznej grupy, podzieliliśmy się na dwa zespoły.
 
Jedna grupa rozpoczęła zwiedzanie alpakarni – dzieci miały okazję poznać nasze alpaki, nakarmić je i przytulić. W tym czasie druga grupa brała udział w kreatywnych zajęciach plastycznych. Maluchy wyklejały sylwetkę alpaki prawdziwą alpakową wełną i nadawały swoim „dziełom” imiona. Było przy tym mnóstwo śmiechu i twórczej zabawy! Kolejnym punktem programu były spotkania z alpakami na kantarkach. Każde dziecko mogło poprowadzić alpakę, przytulić się i poczuć magię prawdziwego kontaktu ze zwierzęciem.
 
Potem nadszedł czas na zasłużony odpoczynek – rozpaliliśmy ognisko i rozpoczęła się biesiada. Dzieci, rodzice i opiekunowie z radością piekli kiełbaski i nabierali sił na kolejne atrakcje. Po posiłku rozpoczęły się sportowe zmagania – przeciąganie liny i skoki w workach rozgrzały emocje do czerwoności! To była prawdziwa rywalizacja i świetna zabawa!
W międzyczasie dzieci mogły korzystać ze swobody – bawiły się na placu zabaw, w piaskownicy, grały w piłkę i cieszyły się beztroskim czasem na świeżym powietrzu. 
Nie zabrakło też tańców-wygibańców – wspólnie śpiewaliśmy „Głowa, ramiona, kolana, pięty”, kręciliśmy się w kółko i śmialiśmy do łez. 
Na sam koniec dnia pojawiły się kucyki, które również wzbudziły ogromne zainteresowanie. Dzieci mogły je poprowadzić na kantarku, przytulić się, a nawet odpocząć na sianie, rozkoszując się wiejską atmosferą. 
 
🌿 Zielony Lasek to wyjątkowe miejsce, położone w sercu natury, gdzie zwierzęta uczą empatii, a wspólne chwile zbliżają ludzi. To przestrzeń, w której dzieci mogą poznawać świat w spokojnym rytmie przyrody.
 
 

 

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne dla wszechstronnego rozwoju, zdrowia i samopoczucia dziecka są zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Specjaliści alarmują, że w dzisiejszych czasach – mocno „stacjonarnych” zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, pewna dawka wysiłku fizycznego, najlepiej codziennego, to niemalże warunek przetrwania naszego gatunku.

Plac zabaw jest dla dzieci miejscem codziennej zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nich także źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód. Poprzez zabawę na placu zabaw ćwiczy wiele umiejętności, które przydadzą mu się przez wiele następnych lat.

Grupa Jeżyki 

 

Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza-rewia na lodzie

Na pewno każdy z Was niejednokrotnie słyszał opowieści o Sindbadzie Żeglarzu, ale z pewnością nikt wcześniej nie widział ich opowiadanych jazdą figurową na łyżwach. Otóż 19 maja 2025 r. mieliśmy okazję wziąć udział w baśniowej rewii na lodzie, w której występowało aż 18 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.

Na uwagę zasługuje znakomita oprawa muzyczna oraz niezwykle widowiskowa choreografia. Zachwyt wzbudzały idealnie skrojone kostiumy i bogate rekwizyty. Dodatkowo historia Sindbada przeplatana była elementami cyrkowymi, takimi jak: pokaz ogniowy czy taniec na podwieszonej szarfie na wysokości 8 m. Całość dopełniały efekty ledowe, które wprost hipnotyzowały widownię oraz niezwykle widowiskowy statek piracki, na którym Sindbad odbywał swoje podróże.

 

 

ZAJĘCIA BĘBNIARSKIE

Mocne uderzenia w bębny, rytm, muzyka, taniec, rozmaite instrumenty perkusyjne oraz wspaniała lekcja muzyki. Dzieci z naszego przedszkola jak co miesiąc, wzięły udział w warsztatach bębniarskich pod okiem eksperta. Wszystkie dzieci te małe i większe zostały wprowadzone w pasjonujący świat dźwięków i rytmów. 

Pod kierunkiem doświadczonego instruktora dzieci uczyły się podstawowych technik wydobywania dźwięków wykorzystując w tym celu różnego rodzaju bębnów w tym afrykańskich - djembe czy pudeł akustycznych.

Podczas zajęć każde dziecko mogło zostać muzykiem i stworzyć własny rytm poprzez swobodną improwizację. Do tego dzieci z naszego przedszkola „bębniły” w rytm znanych wszystkim przebojów i tańczyły. Zabawa była wspaniała!

Co dają dzieciom takie zajęcia muzyczne?

Wzmacnia poczucie własnej wartości - wszyscy uczą się grać! Integruje grupę – wszystkie dzieci ze sobą współpracują podczas grania na bębnach. Warsztaty bębniarskie dostarczają wielkiej dawki pozytywnej energii – rytm bębnów pobudza do działania. Gra na bębnach rozwija też kreatywność - każde dziecko tworzy część utworu. Daje również możliwość ekspresji emocji – każde dziecko gra w swoim unikalnym stylu.

 

 

 

GRUPA KRASNALE -Konkurs plastyczny

 

Wyróżnienie dla Klary w konkursie plastycznym z Sanepid "Czyste środowisko gwarancją bezpieczeństwa zdrowotnego człowieka" oraz podziękowania dla przedszkola. 

 

 ŚWIĘTA MAJOWE

 

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. W tym roku obchodzone w szczególny sposób – razem, a jednak osobno...

 

1 Maja - Międzynarodowy Dzień Pracy. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. przez Kongres założycielski II Międzynarodówki. Wybrana data była wyrazem pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy.

 

2 Maja Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

 

3 Maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Ustawa zasadnicza zniosła liberum veto, wprowadziła trójpodział władzy, ograniczyła rolę senatu. Zniosła wolną elekcję i wprowadziła dziedziczność tronu.

 

Dla naszych przedszkolaków była to doskonała okazja do kształtowania od najmłodszych lat postawy patriotyzmu i rozbudzania szacunku dla symboli narodowych. Nasze przedszkolaki miały możliwość podczas zabaw i zajęć zdalnych poznać wygląd Flagi Polskiej, Godła oraz posłuchać Hymnu Polski. 




do góry | modyf: Anna Podhalska 2025-06-1, 21:17 | 799 odsłon
Odsłony: 61336 :: Dzisiaj: 88 :: Online: 2 :: | administracja