POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
      | modyf: Anna Podhalska 2018-10-21, 09:14 | 3369 odsłon
serwiszglossie

 Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1831 r. na Konwencji Ekologicznej we Florencji. Z tej okazji dnia 28 września w grupie „Krasnale” i „Smerfy” odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Bartoszyce, którzy zajmują się opieką i wsparciem  bezdomnych zwierząt.  Celem spotkania było usw3iadomienie dzieciom, ze zwierzęta, które z nami mieszkają lub obok nas żyją mają swoje prawa. Przedszkolaki poprzez różnego rodzaju zabawy wzbogaciły swoją wiedzę na temat zwierząt domowych i dzikich: sposobu odżywiania, poruszania się, miejsc ich zamieszkania oraz opieki nad nimi. Zwrócono uwagę na konieczność pomocy zwierzętom bezdomnych. Dzieci zaoferowały swoje pomoc i postanowiły zorganizować zbiórkę karmy dla  psów i kotów  przebywających w schronisku. Na zakonczenie spotkania nasi goście podarowali przedszkolakom karmniki, które zostaną wykorzystane do dokarmiania ptaków w okresie zimy.

 

 

 

Bezpieczny przedszkolak

Pod taki hasłem dnia 29 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantką. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zagadnień dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, utrwalenie numeru alarmowego pod, który należy dzwonić w razie potrzeby. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bezpiecznie podróżować i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Nasz gość zachęcił dzieci do noszenia ubrań z elementami odblaskowymi aby być widocznym na drodze. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad Policjantki, chętnie odpowiadały na jej pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały samochód policyjny, mogły do niego wejść i uruchomić sygnały dźwiękowe. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i udzielone wskazówki, które przyczynią się do większego bezpieczeństwa naszych dzieci.

 

Dzień Przedszkolaka

20.09.2018r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Celem  naszej wspólnej zabawy było popularyzowanie wychowania przedszkolnego oraz integrację wszystkich grup przedszkolnych. Na dzieci czekało wiele atrakcji i wspaniałej zabawy przy ognisku i muzyce. Nie obyło się bez tradycyjnych tortów owocowych w każdej grupie, a także wielu zabawek, układanek, które otrzymała każda grupa. Radości było co niemiara a każde odchodzące do domu dziecko dzieliło się swoimi wrażeniami z rodzicami.

 

Piknik Militarny

14.09.2018 r. w naszym mieście na Placu Bohaterów Westerplatte odbył się Piknik Militarny pod hasłem „Służymy Niepodległej” zorganizowanym przez bartoszycką  Jednostkę Wojskową 1248  na który wybrały się dzieci z naszego przedszkola. Podczas pikniku dzieci z grupy „Krasnale” i „Smerfy” miały okazję obejrzeć pokaz musztry wojskowej, sprzęt bojowy min. czołgi, wozy bojowe, armaty przeciwlotnicze i armatohaubice  oraz indywidualne wyposażenie polskiego żołnierza oraz żołnierzy zaprzyjaźnionych państw.

 Podczas pikniku dzieci spróbowały wojskowej grochówki i zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Wszystko co zobaczyły nasze przedszkolaki zrobiło na nich duże wrażenie.  Celem wycieczki było bliższe zapoznanie naszych milusińskich z zawodem żołnierza oraz podniesienie wartości patriotycznych wśród dzieci.

 

 
do góry | modyf: Anna Podhalska 2018-10-21, 09:14 | 3369 odsłon
Odsłony: 110707 :: Dzisiaj: 155 :: Online: 5 :: | administracja