POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
Październik 2018r.
      | modyf: Anna Podhalska 2018-11-18, 20:19 | 13137 odsłon
serwiszglossie

 

Pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

W dniu 31 października 2018 roku w związku ze zbliżającym się  Dniem Wszystkich Świętych, dzieci     z grupy „Smerfy” i „Krasnale” wraz z wychowawczyniami wybrały się na skwer u zbiegu ulic Andersa   i Wojska Polskiego prowadzących do koszar wojskowych w Bartoszycach, gdzie znajduje się pomnik  Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki ofiarowany przez mieszkańców Bartoszyc. Celem uczczenia pamięci zmarłego  dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze. Przedszkolaki mogły   w ciszy i zadumie  posłuchać opowieści wychowawcy na temat tego wielkiego Polaka, jego życia  i powiązania z naszym miastem. Dzieci dowiedziały się m.in. iż Ks. Jerzy Popiełuszko służył   w Jednostce Wojskowej w Bartoszycach i zmarł śmiercią męczeńską. To była bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego,  która pozostanie dzieciom w pamięci. 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym dniu wszystkie dzieci odświętnie ubrane spotkały się razem by uczcić to święto i złożyć życzenia wszystkim pracownikom przedszkola. Dzieci z gr. „Smerfy” od kierunkiem pani Uli i Agnieszki przygotowały krótki program artystyczny. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki oraz kwiaty. 

 

„Poznajemy zawody”

Dnia 2 października dzieci z gr. „Krasnale” wybrały się na Pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty , pracujących tam urzędnikom oraz pracą listonosza. Pani naczelnik oprowadziła dzieci po różnych pomieszczeniach i zapoznała z ich przeznaczeniem. Przedszkolaki poznały zakres usług pocztowych i drogę listów oraz paczek. Każde chętne dziecko mogło przybić stempel z datą jaką przybija się na każdej przesyłce. Podczas odwiedzin dzieci utrwaliły nawyk właściwego zachowania się w miejscach publicznych. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały upominki i kartki pocztowe. Jedną z nich dzieci wysłały z pozdrowieniami do Pani Dyrektor naszego przedszkola. Z niecierpliwością czekały kiedy kartka dotrze do przedszkola. Z inicjatywy dzieci w grupie powstał „Kącik pocztowy”, w którym znajdują się gotowe pomoce dydaktyczne „Poczta” oraz akcesoria przyniesione do zabawy przyniesione przez dzieci. Chętnych do zabawy w tym kąciku nie brakuje.

 

Święto Drzewa

Cyklicznie co roku obchodzimy w naszym przedszkolu Święto Drzewa i z tej okazji odwiedził nas pan Leśniczy z Nadleśnictwa Bartoszyce. Opowiedział o swojej pracy , znaczeniu i roli lasu dla naszego środowiska. Wykorzystując pokaz multimedialny pan Leśniczy opowiedział dzieciom o różnych gatunkach drzew i zwierzętach żyjących w naszych lasach. Nasz gość przywiózł również sadzonki dębów, które przy jego pomocy posadziliśmy na naszym placu przedszkolnym. Dzieci zobowiązały się do opieki nad nimi i obiecały że będą je obserwowały. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Przypomniały zasady zachowania się w lesie oraz znaczenia ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimy.
do góry | modyf: Anna Podhalska 2018-11-18, 20:19 | 13137 odsłon
Odsłony: 110729 :: Dzisiaj: 157 :: Online: 3 :: | administracja