POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
Listopad 2018r
      | modyf: Anna Podhalska 2018-12-17, 19:43 | 13007 odsłon
serwiszglossie

Andrzejki

„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii i czarów” 

Zabawa andrzejkowa to już tradycja w naszym przedszkolu. Jest ona oy połączonej z wróżbami. Ogromną ciekawość dzieci wzbudziło lanie wosku i „odczytywanie” znaczenia powstałych figur oraz wróżenie z butów. W czasie tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten magiczny dzień był okazją do poznania przez dzieci tradycji i zwyczajów ludowych. Wspólne andrzejkowe zabawy przyczyniły się też do integracji dzieci ze wszystkich grup. 

 

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 23.11.2018 roku w naszym przedszkolu miało miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń jakim jest pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z gr. „Jeżyki” w obecności rodziców, p. dyrektor oraz pracowników przedszkola uroczyście przyjęły tytuł przedszkolaka Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka”. Tak naprawdę ten uroczysty dzień jest zakończeniem okresu adaptacyjnego dziecka 3- letniego do nowych warunków. I choć nie jest on łatwy dla dzieci jak i również dla dorosłych (nas jako pracowników przedszkola rodziców dzieci)  dołożyliśmy wiele starań, aby ten czas przebiegł w miarę łagodnie, a dzieci nabrały pewności, że nasze przedszkole to miejsce, do którego chce się  przychodzić. Tak więc dzieci w dniu pasowania pokazały, że są  coraz odważniejsze i śmiało prezentują swoje umiejętności przed tak licznym gronem gości. Program artystyczny był zaprezentowany w formie zadań dla dzieci, jakie powinny wykonać, aby zostać przedszkolakiem; były więc tańce, wierszyki, piosenki ,zabawy ruchowe. Po części artystycznej nastąpił bardzo ważny i uroczysty moment pasowania dzieci na przedszkolaka, który z honorem i powaga uczyniła p. dyrektor, a dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kuferek- niespodziankę. Po części artystycznej i po pasowaniu  na dzieci czekała niespodzianka przygotowana przez rodziców, a mianowicie słodki poczęstunek z dużym tortem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do organizacji i przygotowania tej uroczystości, aby była radosna i ważna dla dzieci, rodziców oraz przedszkola. 

 

 

„Mali WIELCY ratownicy”

„Mali WIELCY ratownicy” to program skierowany do dzieci w wieku 6-7lat, podczas którego dzieci przyswajają podstawową wiedzę na temat pierwszej pomocy.

Dnia 19.11.2018r. przedszkolaki z grupy „Smerfy” również wzięły udział w pierwszym z 5 spotkań podczas którego dzieci zapoznały się z zawodem Ratownika Medycznego,   zwiedziły prawdziwą karetkę, poznały jej podstawowe wyposażenie, mogły położyć się na desce ortopedycznej i usiąść na specjalnym wózku do przewozu poszkodowanych. Następnie dzieci wraz z ratownikami medycznymi udały się do swojej sali i tam opowiadały co widziały, zapoznały się z nowym pojęciem „respirator” i miały okazję sprawdzić jak działa sprzęt do ratowania serca i tym samym życia chorego. Na koniec  dzieci otrzymały obrazek na którym miały zaznaczyć rzeczy związane z ratownictwem. 

„Kto Ty jesteś? Polak Mały”

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. 

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. 9 listopada 2018 roku, tuż przed obchodami 100 letniej rocznicy Święta Niepodległości w całym kraju, także przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły to wielkie Święto.  Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.  Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych, natomiast dzieci z grupy „Krasnale” i „Biedronki” przygotowały uroczystą akademię. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Krystyna Liberna, która powitała wszystkie zebrane dzieci, zaproszonych gości oraz personel przedszkola. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły z biało-czerwonymi szarfami przedstawiając zebranym zapierające dech w piersiach widowisko.  Występ przedszkolaków, ich zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został ogromnymi brawami wspaniałej publiczności.  Na koniec dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, wszyscy odśpiewali  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

 Dzień Niepodległości był bardzo ważnym i radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

 
do góry | modyf: Anna Podhalska 2018-12-17, 19:43 | 13007 odsłon
Odsłony: 110753 :: Dzisiaj: 159 :: Online: 4 :: | administracja