POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
Grudzień 2018r
      | modyf: Anna Podhalska 2019-01-2, 22:26 | 12783 odsłon
serwiszglossie

Jasełka

Dnia 18 grudnia dzieci z grupy "Smerfy" w naszym przedszkolu przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci przebrane  w kostiumy postaci z bajek interpretowały w sposób aktorski swoje role. Przy żłóbku stały aniołki, do szopki przybyli pastuszkowie oraz postacie ze znanych bajek, które przyniosły Dzieciątku dary. Nasi artyści recytowali swoje kwestie oraz wykonali układ taneczno-ruchowy. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama bajkowych kolęd w wykonaniu dzieci. Na koniec przedszkolaki wręczyły swoim bliskim świąteczne upominki a do małych wykonawców przybył niespodziewany gość- Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Z pewnością to przedświąteczne popołudnie zapadnie w pamięci naszych milusińskich. 

 

 „Razem na święta”

 Ogólnopolska akcja związana z przedświątecznym wolontariatem

W związku z włączeniem się w akcje dzieci z grupy „Smerfy” wykonały własnoręcznie drobne upominki świąteczne: przestrzenne aniołki oraz upiekły i udekorowały pierniczki. Upominkami tymi zostały obdarowane osoby samotne zamieszkujące bartoszycki Dom Pomocy Społecznej. Celem podjętych działań było wzbudzanie u dzieci współczucia, empatii oraz czerpania satysfakcji i radość i z obdarowywania innych. 

 

 

Spotkania świąteczne

Tradycja w naszym przedszkolu jest organizowanie spotkań z rodzicami przed  świętami Bożego Narodzenia. W grupie „Misie”, „Krasnale” i „Biedronki” odbyły się spotkania świąteczne połączone z warsztatami artystycznymi. Dzieci zaprezentowały krótkie programy artystyczne wprowadzające wszystkich w świąteczny nastrój. Po występach dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do części warsztatowej spotkania na której powstawały ciekawe, oryginalne i niepowtarzalne ozdoby miedzy innymi: bombki, aniołki, łańcuchy. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze przy dźwiękach kolęd. Wszyscy dobrze się bawili. Oczywiście nie zabrakło Mikołaja, który przyniósł dzieciom prezenty. Warsztaty były doskonałą okazją do świetnej zabawy i spędzenia czasu w rodzinnym gronie oraz niezwykłą lekcją kreatywności i zdolności manualnych. Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały swoich rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami.

 

 

 

Mikołajki

„Mikołajki mogą być jak z bajki…..

dla każdego

dla Tomka, dla Majki, dla Agnieszki….

Więc uwaga

dziś Mikołaj zaprasza”

Mikołajki w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci  dzień w roku. Każda grupa wykonywała bardzo ciekawe prace plastyczne przedstawiające miedzy innymi Mikołaja. Różnorodne techniki sprawiły, ze każda praca była bardzo ciekawa i oryginalna. W ten wyjątkowy dzień do przedszkola przybyli: „Bałwanek Krejzolek” i „Elf”, którzy opowiedzieli dzieciom o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia, a następnie zaprosili do wspólnej wesołej zabawy przy muzyce. Do przedszkola przybył też długo oczekiwany gość – Mikołaj, który przywiózł dzieciom niespodzianki. Wspólna zabawa z Mikołajem na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

 

 
do góry | modyf: Anna Podhalska 2019-01-2, 22:26 | 12783 odsłon
Odsłony: 110663 :: Dzisiaj: 153 :: Online: 5 :: | administracja