POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
Luty 2019r.
      | modyf: Anna Podhalska 2019-03-3, 21:24 | 12981 odsłon
serwiszglossie

 

Dzień Myśli Braterskiej

Dnia 25 lutego w naszym przedszkolu gromady zuchowe „Leśne skrzaty” i „Ibiz” świętowały Dzień Myśli Braterskiej – najważniejsze święto harcerzy i skautów z całego świata. Upamiętnia ono dzień urodzin twórcy i założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. W tym dniu zuchy miały swoją zbiórkę podczas której bawiły się, układały puzzle przedstawiające postać Roberta Baden-Powella. Przy okazji dowiedziały się o jego działalności i zasługach w dziedzinie harcerstwa. Aby uczcić dzień jego urodzin zuchy   przy pomocy drużynowych przygotowały  torty. Uwieńczeniem spotkania był wspólny słodki poczęstunek, który samodzielnie wykonały.

 

 

Międzynarodowy Dzień Kota

18 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. W tym dniu gościliśmy pana Łukasza M. z Urzędu Miasta Bartoszyce oraz panią Justynę J. z Fundacji Niechciane Zwierzęta. Opowiedzieli  oni przedszkolakom o zwyczajach kotów i sposobie właściwej opieki nad nimi. Nie zabrakło zabaw ruchowych zagadek dotyczących ras kotów  oraz znanych kotów bajkowych. Następnie nasi goście zaprosili wszystkie dzieci do wykonania prac plastycznych, które zostały wykonane w sposób ciekawy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. To wyjątkowe spotkanie zakończyło się przekazaniem przez dzieci karmy dla bezdomnych zwierząt zgromadzonych dzięki pomocy rodziców. W podziękowaniu za przygotowanie akcji dzieci otrzymały dyplomy od naszych Gości  oraz domek dla bezdomnych kotów, który został ustawiony na terenie naszego przedszkola.

 

 

Mali Wielcy Ratownicy

Dnia 5 lutego w gr. „Smerfy” odbyło się spotkanie z cyklu „Mali Wielcy Ratownicy”. Gośćmi byli strażacy oraz policjant. Dzieci rozpoznawały zagrożenia jakim możemy ulec w różnych sytuacjach życiowych w domu, w przedszkolu, na placu zabaw. Dzieci zapoznały się z techniką opatrywania ran powstałych w wyniku skaleczenia lub oparzenia. Chętnie uczyły się wykonywać opatrunki wykorzystując do tego gaziki, bandaże, zaopatrywały rany głowy, nogi i ręki. Dzięki tym zajęciom dzieci nabywają umiejętność i wiedzę, którą mogą wykorzystać w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.
do góry | modyf: Anna Podhalska 2019-03-3, 21:24 | 12981 odsłon
Odsłony: 110637 :: Dzisiaj: 151 :: Online: 11 :: | administracja