POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
      | modyf: Anna Podhalska 2019-05-12, 19:48 | 9041 odsłon
serwiszglossie

Festiwal tańców i piosenek patriotycznych

25.06.2019r. w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Piosenek i Tańców Patriotycznych. Wśród gości zaproszeni zostali przedstawiciele rodziców poszczególnych grup.

Celem tego spotkania było rozbudzenie zainteresowań dzieci i rodziców polską piosenką i tańcem ludowym i patriotycznym, promowanie polskiej kultury i tradycji oraz uczczenie zbliżającego się Święta Flagi.

Uroczystość została rozpoczęta wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie dzieci z poszczególnych grup w odświętnych strojach zatańczyły m.in. poloneza, szota, krakowiaka i zaśpiewały pieśni ludowe i patriotyczne. Można było usłyszeć np. „Lipkę”, „Czerwone jabłuszko”, „Maszerują strzelcy”, „Taki kraj” czy „My, pierwsza brygada”.

Po części artystycznej przedszkolaki wzięły udział w quizie o naszym kraju podczas którego wykazały się ogromną wiedzą na temat swojej ojczyzny.

Uroczystość zakończyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: „Polska-mój kraj” i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

 Całemu wydarzeniu towarzyszyła podniosła atmosfera i na pewno zapadnie ono w naszej pamięci.

 

Warsztaty Wielkanocne

W Bibliotece Dziecięcej przy współpracy z Paniami Uniwersytetu Trzeciego Wieku  dnia 17 kwietnia dzieci z gr. „Krasnale” uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych. Przedszkolaki miały możliwość poznania rożnych technik ozdabiania jaj: malowanie ich woskiem pszczelim, drapanki czyli wyskrobywanie na wydmuszkach gęsich jaj, wzorków za pomocą ostrego nożyka itp. Następnie z przygotowanych na stołach styropianowych jajek i kolorowych serwetek dzieci  miały możliwość poznania nowej  techniki decupage. Wszystkie dzieci z wielką radością i zapałem zabrały się do pracy, która przyniosła im wiele radości i satysfakcji.

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki

2 kwietnia dzieci z gr. „Krasnale” i „Smerfy” świętowali w Bibliotece Dziecięcej Międzynarodowy Dzień Książki, który wypada w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Baśnie przeczytane w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięci i zostają z nami przez całe dorosłe życie. Z tej okazji Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowały – przeczytały baśń pt. „Dzikie łabędzie”. Następnie odbył się mini Quiz Andersenada, który dotyczył znanych baśni Andersena. Dzieci wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom czym jest książka i jak wiele radości sprawia jej czytanie.
do góry | modyf: Anna Podhalska 2019-05-12, 19:48 | 9041 odsłon
Odsłony: 110640 :: Dzisiaj: 151 :: Online: 5 :: | administracja