POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
Maj 2019r.
      | modyf: Anna Podhalska 2019-07-10, 23:00 | 5161 odsłon
serwiszglossie

 Zabytki Bartoszyc

W dniach 29-30 maj dzieci z gr. „Krasnale”, „Biedronki”, „Smerfy” wybrały się do Bramy Lidzbarskiej. Najpierw miały do pokonania wąskie schody prowadzące na wieżę zegarową, gdzie zobaczyły mechanizm zegara, dowiedziały się jak działają jego tryby orz jak porusza się wahadło. Miały tez okazję zobaczyć jak nakręca się tak duży zegar. Następnie oglądały kolejne pietra Bramy Lidzbarskiej, gdzie znajdują się różne obrazy malowane przez lokalnych artystów. Były też tam dwa duże krzesła wyglądające jak tron Króla i Królowej, na których można było usiąść. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki oraz całość przedsięwzięcia uwieńczono fotografią.

 

 

 

Sprintem do maratonu

Dnia 24 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział  w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Akcja propagowana jest na terenie całej Polski przez miesięcznik "Bliżej Przedszkola". Celem tej akcji jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz rozpowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu pt. „Sprintem do maratonu”. Następnie pani Irena z panią Anią poprowadziły rozgrzewkę przygotowując małych maratończyków do biegu. Każda grupa  przedszkolna przebiegła wyznaczoną trasę a na mecie czekały na naszych maratończyków medale i dyplomy. Wszystkim  przedszkolakom oraz Paniom gratulujemy!

 

 

 

Poznajemy zawody

Dnia 21.05.2019r. w grupie „Krasnale” odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszką Straży Granicznej, która zapoznała dzieci ze specyfiką swojej pracy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały sprzęt jakim na co dzień funkcjonariusze  posługują się na służbie. Każde dziecko miał możliwość obejrzenia: czapek, kasków ochronnych wykorzystywanych podczas akcji specjalnych oraz założenia kamizelek taktycznych. Na zakończenie spotkania było oczywiście pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem.

 

 

 

 

 

Edukacja ekologiczna w przedszkolu 

Dnia 20.05.2019r. gościliśmy  w naszym przedszkolu panią z ZGO, która przeprowadziła zajęcia o tematyce ekologicznej dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów, oszczędności wody, oszczędności energii, ochrony powietrza, „odnawialne źródła energii” – czyli co każdy z nas może zrobić dobrego dla środowiska. Zajęcia polegały na łączeniu ze sobą elementów związanych z codziennym życiem czyli praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Zajęcia miały na celu rozwijanie wrażliwości i pozytywnych postaw wobec przyrody i środowiska. 

 

 

Poznajemy zawody 

Dnia 10.05.2019r, grupa „Krasnale” wybrała się na wycieczkę do Firmy W-M Glass, która zajmuje się obróbką szkła. Dzieci miały możliwość obejrzenia całego procesu obróbki szkła: wycinanie w szkle kształtów, frazowanie i szlifowanie szkła oraz luster, malowanie, hartowanie itp. W salonie firmy mogliśmy podziwiać różne wyroby ze szkła, nie tylko lustra ale drzwi wykonane z kolorowego szkła, obrazy, schody, przeszklenia stałe. Dużą atrakcja szczególnie dla chłopców była możliwość spędzenia chwili w kabinie tira. Na zakończenie dzieci i panie otrzymały od właścicieli firmy  słodkie niespodzianki. Jesteśmy wdzięczni za zorganizowanie tak interesującej wycieczki.

 

 

 

 

 

Dnia 10.05.2019 w ramach spotkań „Poznajemy zawody” grupa „Biedronki” wybrała się na granicę Państwa Bezledy, aby poznać pracę straży granicznej. Dzieci dowiedziały się na czym polega ich praca, miały możliwość z bliska zobaczyć oprzyrządowanie jakim dysponuje straż graniczna podczas swojej odpowiedzialnej pracy. O pracy straży granicznej opowiadał jej przedstawiciel, dzieci z zainteresowaniem słuchały tych informacji a potem zadawały pytania. Dzieci miały możliwość zaobserwowania psa, który pracuje na granicy a jego głównym zadaniem jest wyszukiwanie narkotyków. W dalszej kolejności przeszły do miejsca gdzie zobaczyły biało-czerwone słupy oznaczające granicę Państwa. Wszystkie dzieci były pod dużym wrażeniem spotkania. Na zakończenie spotkania mama jednego z naszych przedszkolaków rozdała dzieciom zakładki do książek. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. 

 
do góry | modyf: Anna Podhalska 2019-07-10, 23:00 | 5161 odsłon
Odsłony: 110652 :: Dzisiaj: 152 :: Online: 9 :: | administracja