POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
Maj 2019r.
      | modyf: Anna Podhalska 2019-06-2, 21:58 | 976 odsłon
serwiszglossie

 

Poznajemy zawody

Dnia 21.05.2019r. w grupie „Krasnale” odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszką Straży Granicznej, która zapoznała dzieci ze specyfiką swojej pracy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały sprzęt jakim na co dzień funkcjonariusze  posługują się na służbie. Każde dziecko miał możliwość obejrzenia: czapek, kasków ochronnych wykorzystywanych podczas akcji specjalnych oraz założenia kamizelek taktycznych. Na zakończenie spotkania było oczywiście pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem.

 

 

 

 

 

Edukacja ekologiczna w przedszkolu 

Dnia 20.05.2019r. gościliśmy  w naszym przedszkolu panią z ZGO, która przeprowadziła zajęcia o tematyce ekologicznej dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów, oszczędności wody, oszczędności energii, ochrony powietrza, „odnawialne źródła energii” – czyli co każdy z nas może zrobić dobrego dla środowiska. Zajęcia polegały na łączeniu ze sobą elementów związanych z codziennym życiem czyli praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Zajęcia miały na celu rozwijanie wrażliwości i pozytywnych postaw wobec przyrody i środowiska. 

 

 

Poznajemy zawody 

Dnia 10.05.2019r, grupa „Krasnale” wybrała się na wycieczkę do Firmy W-M Glass, która zajmuje się obróbką szkła. Dzieci miały możliwość obejrzenia całego procesu obróbki szkła: wycinanie w szkle kształtów, frazowanie i szlifowanie szkła oraz luster, malowanie, hartowanie itp. W salonie firmy mogliśmy podziwiać różne wyroby ze szkła, nie tylko lustra ale drzwi wykonane z kolorowego szkła, obrazy, schody, przeszklenia stałe. Dużą atrakcja szczególnie dla chłopców była możliwość spędzenia chwili w kabinie tira. Na zakończenie dzieci i panie otrzymały od właścicieli firmy  słodkie niespodzianki. Jesteśmy wdzięczni za zorganizowanie tak interesującej wycieczki.

 

 

 

 

 

Dnia 10.05.2019 w ramach spotkań „Poznajemy zawody” grupa „Biedronki” wybrała się na granicę Państwa Bezledy, aby poznać pracę straży granicznej. Dzieci dowiedziały się na czym polega ich praca, miały możliwość z bliska zobaczyć oprzyrządowanie jakim dysponuje straż graniczna podczas swojej odpowiedzialnej pracy. O pracy straży granicznej opowiadał jej przedstawiciel, dzieci z zainteresowaniem słuchały tych informacji a potem zadawały pytania. Dzieci miały możliwość zaobserwowania psa, który pracuje na granicy a jego głównym zadaniem jest wyszukiwanie narkotyków. W dalszej kolejności przeszły do miejsca gdzie zobaczyły biało-czerwone słupy oznaczające granicę Państwa. Wszystkie dzieci były pod dużym wrażeniem spotkania. Na zakończenie spotkania mama jednego z naszych przedszkolaków rozdała dzieciom zakładki do książek. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. 

 
do góry | modyf: Anna Podhalska 2019-06-2, 21:58 | 976 odsłon
Odsłony: 29611 :: Dzisiaj: 7 :: Online: 1 :: | administracja