POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
październik 2019
      | modyf: Anna Podhalska 2019-10-30, 18:49 | 7852 odsłon
serwiszglossie

,,Szkoła pamięta''

 25 października nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,, Szkoła pamięta'' .Przedszkolaki z grup ,,Misie '', ,,Krasnale '', ,,Biedronki'',,,Smerfy'' odwiedziły lokalne miejsca pamięci i zapaliły znicze .Panie w grupach przeprowadziły pogadanki związane z odwiedzanymi mejscami wspólnie z dziecmi wykonano albumy i gazetki.

Przeszkolak mały ekolog 

24 października gościliśmy w naszym przedzkolu panią z firmy ZGO. Pani Nina opowiedziała przedszkolakom o tym jak dbać o nasze środowisko . Można to zrobić miedzy innymi poprzez oszczędzanie wody, energii i segregacji odpadów .Przypomniała o sposobach segregacji , kolorach pojemników do których należy wrzucać śmieci .Wyjaśniła dzieciom pojęcie recyklingu oraz zaprosiła do wspólnego dbania o nasze otoczenie .Myślę że to spotkanie wpłynie na kształtowanie świadomości ekologicznej naszych przedszkolaków .

Dzień Edukacji Narodowej 

14 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.Tego dnia wszystkie przedszkolaki były odświętnie ubrane .Dzieci z gr.,,Smerfy''przygotowały program artystyczny , w którym podziękowały za trud włożony w ich wychowanie .Na zakończenie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki wszystkim pracownikom przedszkola.

 17 Edycja,, Święta drzewa ''- pod hasłem  drzewa dla klimatu

w dniu 10 października nasze przedszkole odwiedził pan leśniczy, który przybliżył naszym przedszkolakom jak ważna jest rola drzew w przyrodzie .Powiedział też o roli człowieka w dbaniu o ochronę środowiska. Następnie dzieci wraz z paanem leśniczym posadziły małe drzewa w ogrodzie przedszkolnym .Złożyły też przyrzeczenie , że będą dbały o środowisko naturalne , nie będą go zaśmiecać , a tym samy zobowiązały się do segregowania śmieci.

 

11 października gościliśmy w naszym przedszkolu artystów teatru ,,Arena '' z Białegostoku , zaprezentowali nam oni baśń Braci Grimm pt.,,Wilk i siedem koźlątek '' .Bajka ta ukazała nam historię rodziny koźlątek , które podczas nieobecności mamy wpuściły do domu złego wilka , który je zjadł.Na ratunek pośpieszyła im zrozpaczona mama.Bajka ta zakończyła się przesłaniem aby być czujnym i nie otwierać obcym drzwi swojego domu.

 

 

 

 

 
do góry | modyf: Anna Podhalska 2019-10-30, 18:49 | 7852 odsłon
Odsłony: 110728 :: Dzisiaj: 157 :: Online: 4 :: | administracja